ФК „Асеновец“ победи втория отбор на „Берое“ Стара Загора при вчерашната домакинска среща, играна на стадион „Шипка“. Вижте как премина мача
Вчера се изигра отложената среща от 26-тия кръг на Югоизточна „В „ група между отборите на Асеновец и Берое 2. Младите момчета от Стара Загора оказаха сериозна съпротива на по-опитните играчи от Асеновград и се получи един наистина оспорван двубой. Първото полувреме завърши 0:0 при равностойна игра, като Асеновец имаха няколко голови положения, но не успяха да ги реализират. Втората част също започна равностойно, гостите застрашиха на няколко пъти вратата на асеновградчани, без топката да попадне зад головата линия. В средата на второто полувреме, в 66-та минута, влезлият като резерва Борислав Хаджиев се превърна в голмайстор, като отбеляза с глава след центриране от корнер. След гола мачът леко загрубя, съдията вдигна няколко жълти картона на футболисти от Асеновец, но не се стигна до изгонване на играчи. Така срещата завърши с победа за асеновградския отбор и така той затвърди петото си място в групата. Следващият мач на тима от Асеновград е на 16 април, събота, в Първомай. Тогава Асеновец гостува на Борислав. И там се очаква много оспорван мач. Припомняме, че през октомври миналата година отборът от Първомай гостува на стадион „Шипка“ и тогава не бе излъчен победител, тъй като срещата завърши 2:2.