През вчерашния ден на стадион „Шипка“ се изигра мач, част от 26-тия кръг на Югоизточна трета лига. ФК „Асеновец“ посрещна отбора на Ямбол. Двубоят започна обещаващо за домакините. Шабан Осман откри резултата почти в началото на срещата. След около 30 минути игра, Георги Георгиев вкара за 2:0 в полза на асеновградчани. Така и завърши първото полувреме – с два гола аванс за тима от Асеновград. Втората част обаче не бе толкова успешна за Асеновец. Домакините не успяха да реализират попадение, но за сметка на това гостите вкараха нужните им два гола, за да изравнят резултата и да спечелят точка от мача. И двете попадения станаха факт към края на мача и той завърши 2:2.

След този кръг, ФК „Асеновец“ заема 10-то място в групата, с актив от 37 точки. Само след няколко дни асеновградският клуб ще изиграе мач, част от 27-мия кръг на лигата. Тимът ще се изправи срещу отбора на Созопол, който на този етап е на 12-то място в групата. А следващото домакинство за Асеновец ще бъде в събота, 6-ти април. В 17:00 ч. клубът посреща втория отбор на Берое, Стара Загора.