Футболен клуб „Асеновец“ посрещна днес на стадион „Шипка“ отбора на Гигант, Съединение. Мачът е четвъртфинална среща за Купата на аматьорската лига за област Пловдив и започна още в самото начало на високи обороти. Имаше положения и пред двете врати, като пет от тях бяха реализирани, за щастие повечето са в полза на асеновградския тим. Три попадения отбеляза Асеновец, за сметка на две реализирани от отбора на Съединение. Така срещата завърши при резултат 3:2, което означава, че в крайна сметка Асеновец победи един от лидерите в първенството на Югоизточна трета лига, трети във временното класиране – Гигант, Съединение.

Следващият двубой за асеновградския тим ще е още тази събота. Мачът отново е домакински, част от 18-тия кръг на първенството и пак ще започне в 14:30 ч. на стадион „Шипка“. Този път тук ще гостува отборът на Загорец, Нова Загора.