Двубоят започна отлично за гостите от Първомай, които още в третата минута разпечатаха вратата на Станимир Иванов. Централният нападател Андрей Атанасов се възползва от добре изпълнен ъглов удар и се разписа с глава. До края на първото полувреме играта бе равностойна, но положения пред двете врати липсваха. Асеновец започна втората част с променена мотивация и желание да промени резултата. Само три минути след подновяването на играта домакините изравниха. Хубаво центриране на Мутлу Алиев и удар с глава на футболист в червено възстановиха статуквото. Самият старши треньор на Асеновец – Михаил Авронов, също се появи на терена и дори съумя да се разпише. Той се възползва от добро центриране и насочи топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Васил Кузманов. Третият гол за Асеновец не закъсня и падна в една от последвалите атаки. Олджай Алиев ознаменува добрата си игра с красиво попадение, слагайки точка на спора. Неприятен момент в добавеното време на мача трябваше да изживее бранителят на Асеновец Александър Христев, който получи втори жълт картон и трябваше да напусне игра. От прекият свободен удар, причинен от Христев, се възползва Пейо Батинов от Първомай, оформяйки крайния резултат – 3:2. С тази победа Асеновец събира 21 точки в актива си, докато Борислав Първомай остава с 27 пункта.