Асеновград отново бе домакин на Държавното лично-отборно първенство по вдигане на тежести. Както е по традиция, асеновградският щанги клуб се представи подобаващо – завоюва повече от 10 индивидуални медала, а отборите в различните възрасти се наредиха сред първите най-добри в страната.

Миналата година в средата на месец март в щанги залата в Асеновград се събраха щангисти от различни краища на страната, за да премерят сили на Републиканското първенство. Тогава асеновградчани завоюваха голям част от медалите и първите места. Сега, отново по същото време, Асеновград бе домакин на първия кръг от шампионата. И този път представителите на Спортен клуб по вдигане на тежести „Асеновец“ се представиха на ниво. Клубът участва общо с 4 отбора – децата станаха трети, юношите до 20 години – също, кадетите до 15 години застанаха на четвърто място, а кадетките до 17 години заеха първото място и станаха Държавни отборни шампионки. Така асеновградските състезатели по вдигане на тежести за пореден път демонстрираха защо Асеновград е градът на щангите. Личното им представяне също не бе по-лошо – те прибавиха още над 10 медала към колекцията на клуба. В момента тяхната подготовка продължава, тъй като след два месеца спортистите ще участват на личния шампионат в град Русе. Вторият кръг от първенството, провело се сега в Асеновград, пък е планиран за месец ноември.
Среща с медалистите от Асеновград очаквайте през следващата седмица по телевизия ТВ САТ КОМ.