Със загуба стартира новият полусезон за ФК „Асеновец“. На 17-ти февруари асеновградският тим гостува в Димитровград и отстъпи на домакините, като срещата завърши 2:0 в тяхна полза. Първият гол падна малко след 15 минути игра. Няколко минути по-късно ФК „Димитровград“ удвои резултата. Домакините отбелязаха и трето попадение в рамките на първото полувреме, но страничният съдия вдигна флаг за засада и голът не бе зачетен. Като цяло съперникът на Асеновец доминира в мача. Предстои да разберем дали и клубът от Асеновград ще изиграе подобно домакинство, когато посрещне на стадион „Шипка“ отбора на Сливен. Срещата ще се изиграе на 24-ти февруари и е с начален час 14:00 ч. Това е вторият двубой за асеновградчани и първи домакински за втория полусезон. Иначе мачът е част от 21-вия кръг на Югоизточна трета лига. След загубата в Димитровград, ФК „Асеновец“ остава на 9-то място в групата, Димитровград се изкачи на пето, а предстоящият противник на асеновградския отбор – ФК „Сливен“ е на последно място с едва 5 точки в своя актив – с една победа, два равни мача и 17 загуби от началото на сезона. За сравнение Асеновец има 10 победи, 2 равни срещи и 8 загуби.