В събота, в 14:30 ч., на стадион „Шипка“ в Асеновград започна футболната среща между Асеновец и Загорец, част от 16-тия кръг на Югоизточна трета лига. Домакините от Асеновец доминираха в по-голямата част от срещата, като в 38-мата минута, след разбъркване в наказателното поле, Тодор Тодоров се разписа с първи гол във вратата на Загорец. Седем минути по-късно падна попадение номер 2, отново дело на Тодоров, който отбеляза с глава след ъглов удар и така резултатът стана 2:0. Това бе предпоследният домакински мач за Асеновец преди края на полусезона. Асеновградчани имат още общо 3 двубоя – на 19 ноември посрещат Сокол, Марково, седмица по-рано, на 13-ти ноември, гостуват в Сливен, а на 26-ти ноември – в Несебър, където ще се изправят срещу първенеца в групата. След този мач Асеновец излиза в почивка, поне от двубоите, които ще бъдат възобновени през пролетта.
Към момента асеновградчани са на 4-то място в Югозиточна „В“ група с 33 точки в своя актив, само на 4 точки от застаналия на първо място – Несебър. Гигант, Съединение е на втората позиция с 36 точки, а трети е Черноморец, Бургас със същия актив, като Асеновец – 33 точки.