Футболната среща между отборите на Асеновец и Спартак – Пловдив се игра на стадион „Шипка“ днес с начален час 17.00ч. Футболистите на Асеновец разгромиха пловдивските с 3:0. И трите гола във вратата на противника отбеляза Тодор Тодоров. Първото точно попадение за асеновградчани бе след дузпа  през първото полувреме, а до неговия край последва още една успешна атака на футболистите на Асеновец и Тодор Тодоров вкара още един гол във вратата на Спартак. Така резултатът стана 2:0 в полза на Асеновец и така първата част приключи. През второто полувреме тимът от Асеновград имаше още една успешна атака и след нея Тодор Тодоров вкара трети гол във вратата на пловдивчани. В крайна сметка двобоят между ФК „Асеновец“ и ФК „Спартак“ – Пловдив завърши при резултат 3:0 в полза на асеновградчани.

На 28-ми септември футболният тим на Асеновец излиза в двубой срещу тима на Родопа – Смолян. Футболните срещи продължават и следващата събота, 1-ви октомври. ФК„Асеновец“ ще влезе в битка за победа срещу отбора на ФК „Борислав“ – Първомай.