Днес ФК „Асеновец“ посрещна ОФК „Гигант“ (Съединение) на стадион „Шипка“. Двубоят започна в 15:00 ч. Гостите бързо поведоха в мача – първото попадение във вратата на Асеновец падна още в първите минути. Скоро последва и второ, след което асеновградчани успяха да намалят аванса на Гигант с 1:2. Гостуващият тим обаче вкара още един гол до края на първото полувреме и двата отбора се разделиха на почивката при резултат 1:3. Втората част не бе по-лека за асеновградчани. Последваха още попадения, повечето от които в полза на отбора от Съединение, въпреки че от средата на второто полувреме, той остана с човек по-малко, след като Райко Алов получи втори жълт картон и напусна играта. Двубоят, част от 23-тия кръг на Югоизточна трета лига, завърши 2:6 в полза на Гигант.

Следващият мач на Асеновец отново ще е домакински. По взаимна договорка с Левски (Карлово), домакинствата между двата отбора са разменени. Срещата на стадион „Шипка“ ще се изиграе на 16-ти март, събота, отново в 15:00 ч.