Мъжете на БК „Асеновец 2005“ изиграха вчера редовен мач, част от срещите на Българска баскетболна лига, Б група. Мъжкият отбор от Асеновград се изправи за пореден път от началото на сезона срещу Златоград. До този момент асеновградският тим нямаше особен успех срещу този съперник.  През ноември той загуби със съвсем малка разлика от него, като мачът тогава завърши 76:83. Другата победа от страна на отбора от Златоград бе по-категорична – в началото на годината, на 20-ти януари, двубоят между Златоград и Асеновец завърши 101:54. И този път, мъжете от асеновградския клуб не успяха да постигнат победа. Домакинският им мач започна в 14 ч., като гостите от Златоград доминираха през по-голямата част от двубоя. Той завърши 50:90 в полза на гостуващия тим. Следващата среща за мъжете от Асеновец е на 13-ти април срещу Раковски.