„Асеновец таекуон-до клуб“ обра наградите „Спортист на 2023 г.“ в Асеновград. Спортистите на асеновградския клуб доказаха, че е имало защо, а сега записват още нови постижения за 2024 г. Европейското първенство по Такуон-до ITF, което се проведе в Словения и в което се включиха множество състезатели от цяла Европа, премина изключително успешно за участниците от Асеновец. Катерина Бейчева се окичи със златото при спаринг, жени, като част от националния ни отбор. Отборно Катя застана и на второто място при силовия тест. Индивидуално тя спечели два сребърни медала – при силовия тест и спаринга за жени до 77 кг. и така стана вицеевропейски шампион.
Никола Бояджиев спечели бронза при спаринг, мъже, до 92 кг. и застана на трето място отборно при специална техника.
Виктория Атанасова също стана трета отборно на спаринг девойки, младша възраст.
Джем Шефкет взе индивидуален медал при децата до 65 кг.

Част от състезателите от Асеновград са били на крачка от по-горни позиции, като буквално точка не им е достигнало за това, по думите на треньора Иван Манолов. Той, както и другият треньор на асеновградските спортисти Георги Шишков, споделиха, че са изключително доволни от представянето на състезателите от Асеновград. А те все още пътуваха към България през вчерашния ден, очаквайте среща с тях през следващите дни по телевизия ТВ САТ КОМ.