През изминалата събота, в 15 ч., започна мачът между футболните клубове Асеновец и Левски, Карлово. Първото полувреме не липсваха положения, но така и не бе отбелязано попадение, от който и да е от двата тима. Втората част вече бе по-богата на голове, които започнаха да валят едва след 60 минути игра – първи за домакините от Асеновград се разписа Георги Георгиев, като малко след него попадение във вратата на Левски отбеляза и Шабан Осман. Гостите намалиха аванса около 15 минути преди края, но малко преди последния съдийски сигнал Нерджиб Неджиб оформи крайния резултат – 3:1 в полза на Асеновец. Така асеновградчани се поздравиха с първа победа за тази година или от началото на новия полусезон, след като до момента имаха една равна среща и три загуби. На този етап Асеновец е на девето място в групата с 36 точки в своя актив. Следващият мач за асеновградския клуб, част от 25-тия кръг на Югоизточна трета лига, ще е срещу Спартак 1947 (Пловдив) и ще се играе на 24-ти март, неделя, от 15 ч. А на 30-ти март, но от 17 ч., Асеновец отново ще е домакин, по време на мача с Ямбол.