В събота, точно в 18 ч., отборите на Асеновец и Розова долина излязоха на стадион „Шипка“, за да изиграят мача, част от 36-тия кръг на Югоизточна трета лига. При последното си гостуване, асеновградският тим прибави една точка към своя актив, след като завърши 2:2 с отбора на Карнобат. И сега, трите точки се изплъзнаха от ръцете на асеновградчани, въпреки, че домакинската среща с тима от Казанлък започна повече от обещаващо. Асеновец доминираше през първото полувреме, футболистите от клуба реализираха няколко добри атаки, една от които се увенча с успех. Георги Георгиев отбеляза към средата на първата част. Втората обаче не бе толкова успешна за отбора от Асеновград. Гостуващият тим също показа добра игра и изравни резултата след около 70 минути на терена. Така и завърши срещата и двата отбора си размениха по една точка.

Асеновец остава на 11-то място в групата, малко преди края на сезона. До финала на първенството остават едва няколко срещи – на 25-ти май ФК „Асеновец“ ще гостува на Загорец (Нова Загора), а на 1-ви юни ще посрещне втория отбор на Локомотив (Пловдив). И двата съперника не са лесни за преодоляване. Дали обаче Асеновец ще успее да вземе необходимото от двубоите, за да се изкачи с едно стъпало в класирането, ще разберем в началото на месец юни.