Безапелационен Асеновец наблюдаваха всички, посетили срещата между асеновградския тим и Атлетик, Куклен в съботния ден. Асеновградчани поведоха в резултата още в 15-та минута с гол на Тодор Тодоров. Около 10 минути по-късно Реджеб Халил също се разписа за Асеновец. Така резултатът стана 0:2, а няколко минути по-късно и 0:3 с попадението на Петър Шопов. След почивката първия гол отбеляза също играч на Асеновец, но в своята врата Васил Богданов изби топката, но тя рикушира в тялото на Шопов и така се стигна до автогол. В 80-тата минута резултатът стана 2:3 и интригата в мача се завърна, но за кратко – две минути преди края, отново Тодоров, реализира попадение, което бе и последното в срещата и тя завърши 2:4 за Асеновец.
Следващата среща на асеновградския клуб ще е с Верея, Стара Загора. Тя обаче няма да се играе на стадион „Шипка“. Припомняме, че Асеновец получи наказание – лишаване от домакинство за два мача. Това е вторият двубой, който следва да се изиграе на неутрален терен. Предишният се проведе на стадиона в Тополово и бе срещу втория отбор на Локомотив, Пловдив, като завърши 3:1 в полза на Асеновец. Така следващото домакинство на асеновградчани, което ще бъде на стадион „Шипка“, ще е на 10-ти май срещу Карнобат. А самото наказание, освен лишаване от домакинство, бе и парична санкция в размер на 1750 лв. То бе наложено, заради поведението на феновете след мача с Родопа, Смолян.