В неделя стартира най-старият боксов турнир у нас – за Купа “СТРАНДЖА”. 75-то издание на турнира ще продължи до 11-ти февруари в зала “София”, като оспорваните битки вече започнаха. В женския ни национален отбор влизат шест железни дами, една от които е безапелационната, няколкократна носителка на Купата, асеновградчанката Станимира Петрова. Тя отново се състезава в категория до 54 кг. Носителката на трофея от миналата година и шампионка от Европейските игри, демонстрира спортно майсторство през втория ден на боксовия турнир. Станимира се класира за четвъртфиналите, след като надделя над украинката Свитлана Уманска и спечели срещата с 5:0 съдийски гласа. За да продължи на полуфинала и да се сдобие най-малко с бронзово отличие, Петрова ще трябва да победи представителката на Монголия с колоритното име Енхжаргал Мунгунцецег. Двубоят ще се проведе утре, 8-ми февруари.

*Снимка: Българска федерация по бокс