Над 300 състезатели от всички клубове у нас взеха участие в Държавното първенство по Таекуон-До ITF. Част от тях, разбира се, бяха от асеновградския СК „Асеновец таекуон-до клуб“, които се завърнаха с няколко медала.

През изминалия уикенд в зала „Триадица“ в София се проведе вторият кръг от Държавното първенство по таекуон-до ITF в дисциплините „Спаринг“ и „Силов тест“ за всички възрасти. Участваха всички клубове в страната, сред които и „Асеновец таекуон-до клуб“. Асеновградският клуб се представи с общо 16 състезатели във всички възрастови групи и въпреки лошия жребий, както бе определен той от треньорите на клуба, медали не липсват. По-конкретно те са 4 златни, 1 сребърен и 3 бронзови или общо 8 медала. А част от медалистите са тези, които бяха високо отличени по време на церемонията „Спортист на годината“ в Асеновград. Спечелилият тази титла, както при избора на клубовете, така и сред анкетираните асеновградчани – Никола Бояджиев, сега на шампионата грабна сребърното отличие на „Спаринг мъже“ до 92 кг. Избраната за най-проспериращ млад състезател Виктория Атанасова стана първа и взе златен медал на Спаринг при девойките младша възраст. Катерина Бейчева, застанала на 4-то място сред отличените спортисти за 2023 г., взе два златни медала – при Спаринг, 72 кг., при жените и при Силовия тест. Останалите медалисти от клуба са: Джем Шевкет с първо място в кат. до 65 кг., „Спаринг деца“; Алек Муташов – 3 място, „Спаринг деца“, до 50кг., трето място Самуил Динков при „Спаринг юноши и младежи“ до 50кг. и Костадин Ковачев с бронзово отличие при мъжете до 85кг. на Спаринг.
Трябва да добавим, че състезанието бе селекция за националния отбор за участие на Европейското първенство в Словения през април и за него се класираха Никола Бояджиев, Катерина Бейчева и Виктория Атанасова.