Регионалното дерби между ФК"Асеновец" и ФК"Борислав"Първомай не излъчи победител

Регионалното дерби между ФК“Асеновец“ и ФК“Борислав“-Първомай не излъчи победител.

Футболната среща, която се изиигра през изминалата събота на стадион Шипка, завърши с равенство-2:2.

Марио Филипов откри в 7 минута с гол за Асеновец, след центриране на Шаби Османов. До края на полувремето гостите обърнаха до 1:2. Слабото съдийство според домакините беше причина да се стигне до крайното равенство. Домакините претендираха за 2 дузпи, неотсъдени от главният рефер Васил Николов, пауза Радослав Влашев от гостите пропусна да отбележи от дузпа, след като вратаря на домакините Станимир Иванов спаси удара. През втората част мачът се игра на една врата, защото в 70′ минута гостите останаха с 10 човека на терена, заради два бързи жълти картона за капитана на Борислав Радослав Влашев.

В 75′ Шаби Османов засече центрирана топка и изравни резултата.Малко по-късно удар на Мутлу Алиев,срещна ръката на защитник на гостите в наказателното поле.

Запис от футболната среща може да гледате утре вечер от 20ч по телевизия ТВ САТ КОМ.