Юношите от футболен клуб „Асеновец“, с набор 97- 98, завършиха на рвно с тима на „Локомотив“ Пловдив. Мачът се състоя на стадион „Шипка“ в Асеновград. Срещата се проведе в две полувремена по 40 минути. В първата част на мача младите таланти от клуба на „Асеновец“ играха по- добре от съперниците си, а във втората- пловдивчани надделяваха в броя на атаките. Още в 15- та минута от началото на мача юношите от „Локо“ поведоха в резултата, след изпълнен ъглов удар. Към средата на първото полувреме, пък, бе отсъдена дузпа, в полза на домакините. Изпълни я Димитър Парапанов, изравнявайки за 1:1. След комбинация между няколко от юношите, Ангел Михайлов бе вторият играч с точен удар за асеновградския тим в рамките на тази среща. Така, в 37- та минута футболистите на младшите „Асеновец“ поведоха с 2:1. В края на второто полувреме „Локомотив“ Пловдив поеха инициативата и успяха да върнат с попадение точно в 70- та минута. С това бе оформено и крайното 2:2.
   След тази среща, старши треньорът на асеновградския футболен тим, с набор 97- 98, Борислав Караматев уточни за ТВ САТ КОМ, че до момента юношите на „Асеновец“ имат два равни мача и няколко победи. Основни конкуренти за първото място са им „Ботев“ и „Локомотив“ Пловдив.