Костадин Чехларов

Близо 1200 атлети от 22 държави участваха в „Маратон Пловдив 2019“, който се проведе в днес в Пловдив. Лекоатлетите се състезаваха в две дистанции – класическата за маратон, с дължина 42 км и полумаратон, с дължина 21,1 км. Състезателите тази година са с 300 повече в сравнение с миналата година.

Няколко бяха и участниците от Асеновград в известния пловдивски Маратон. Христо Христов от гр.Асеновград се класира на 13 място в МАРАТОНА.

Костадин Чехларов, на 16,5 г. се класира на 114-то място  в полумаратона на 21,1 км.. Младият асеновградски спортист финишира 21 км. за 1 час и 41 минути.

Костадин се готвеше за състезанието почти три месеца, той  и е част от отбора на Мариян Велев – „Тритон Екстрийм“. За нас той се справи повече от очакваното. Имаше мотивация и желание да покаже устойчивост и го направи, сподели за ТВ САТ КОМ, Даниела Чехларова, майка на спортиста.

Друго асеновградско присъствие в Маратона беше Здравка Божалова, на 31 г.. Тя се класира 204-та в полумаратона при жените.

При жените на полумаратона първа се класира Моника Филипова, на 35 г., при мъжете в същата дисциплина първи финишира 22-годишният Иво Балабанов. Контролното време на Полумаратон Пловдив беше 3 часа, а на Маратон Пловдив беше 5:30 часа.

Победители на Маратон Пловдив 2019 станаха Evans Kipngetich Tanui, KEN  с резултати – 2:24:27 и Hellen Jepkosgei Kimutai, KEN, с резултати – 2:54:19.

Наградният фонд за победителите в Полумаратона, категория Мъже и Жени беше следният:

I място – 800 лв

II място – 500 лв

III място – 300 лв

Победителите в Маратон Пловдив, категория Мъже и Жени получиха следните парични награди:

I място – 3000 лв

II място – 2000 лв

III място – 1000 лв

Всички участници, успешно завършили Полумаратон Пловдив в контролното време получиха уникален медал за спомен от своето участие.