Специален подарък от сребърната медалистка по шахмат Гергана Пейчева получи Кметът на Асеновград д-р Христо Грудев. Пейчева спечели отличието на Държавно отборно първенство за мъже и жени в Приморско. Асеновградчанката е на 17 години и се състезаваше във възрастова група до 18 г.
Шахматистката от Асеновград е 3-кратна шампионка на България във всички категории на шахмата. На Държавното индивидуално първенство за жени се класира на 4-то място. В момента тя е „ФИДЕ майстор“ за мъже и „Международен майстор“ за жени.
На състезанието по шахмат в Приморско участваха 4 отбора и се проведоха по два кръга. Гергана спечели 6 от общо 8 възможни точки и завоюва второто място и сребърен медал – този, който тя реши да подари на градоначалника на Асеновград. Кметът д-р Грудев изрази своите най-искрени благодарности към спортистката за невероятния жест. Медалът ще бъде поставен на специално място в залата на общинската администрация, в която се посрещат всички гости, посочват Градската управа.