Ветераните на Асеновец и Левски се изправиха един срещу друг вчера на стадион „Шипка”. Традиционният вече мач между двата отбора по повод празника на Асеновград и тази година бе изключително интересен. Феновете на футбола няма как да не са останали доволни, след като в срещата бяха реализирани цели 6 попадения.

Първият пас бе подаден от кмета д-р Емил Караиванов, след което последва оспорван двубой, изигран в 2 полувремена по 35 минути. Още в самото начало на срещата резултатът бе открит от Емил Спасов. Така първото попадение реализираха ветераните от Левски. В края на първата част Асеновец успя да изравни отново след пряк свободен удар, изпълнен от Филип Теофоолу. При такъв резултат двата отбора се разделиха на почивката.

Второто полувреме също започна на бързи обороти. Малко след неговото начало Асеновец успя да поведе и резултатът стана 2:1. Само няколко минути по-късно обаче ветераните от софийския тим успяха да изравня, а по-късно поведоха, след като рожденикът и капитан на Левски – Стефан Павлов, вкара гол след отсъдена за неговия отбор дузпа.Шестото попадение в срещата бе за отбора на Асеновец и така крайният резултат от срещата бе оформен – ветераните на Асеновец и Левски завършиха 3:3.