Първият мач за новия сезон на ФК„Асеновец-2005” завърши с реми. При гостуването си на отбора на „Миньор“ Раднево момчетата на Димитър Илиев направиха зрелищен мач и записаха първата точка в актива си. Новопривелеченият център- нападател на „Асеновец” Александър Стойчев откри резултата с чудесен гол с глава. Малко след гола, миньорци изравниха резултата. Още в началните минути на втората част домакините направиха пълен обрат в резултата и поведоха с 2:1 . Това не сломи играчите на „Асеновец”, които отправиха няколко опасни атаки към вратата на „Миньор”. В 75-ата минута бе отсъден ъглов удар за „Асеновец”. Зад топката застана бившият играч на „Ботев” (Пловдив) Васил Гуджев, който майсторски центрира и топката влетя директно в мрежата на слисания вратар на домакините. Това оформи крайния резултат от мача 2:2. Следващият мач на „Асеновец“ ще бъде в неделя, когато на стадион „Шипка“ в Асеновград те ще приемат отбора на „Тунджа“ Ямбол.