При домакински мач от 23-ят кръг на първенството на югоизточна В група, „Асеновец” грандиозно победи първия в класирането – отборът на „Хасково” с 4:1. През целия мач отборът на асеновградчани доминираше на терена, а играчите на Хасково сякаш си бяха дали почивка. Още в 3-тата минута „Асеновец” се разписа с гол на Станимир Ковачев. Първото полувреме премина с множество атаки в полето на гостите. В 45-тата минута се стигна до втория гол за „Асеновец”, той бе дело на Неджип Неджип.

След почивката домакините излязоха още по-нахъсани за игра. Една след друга се нижеха опасните положения към вратата на хасковлии, но една момента грешка на защитата на „Асеновец” позволи на гостите да отбележат единственото си попадение в срещата. То бе дело на Юлий Шекеров. Попадението не притесни асеновградчани, които продължиха с настъпателната игра. Така последваха още два гола за „Асеновец”. В 77-мата минута точен бе Реджеб Халил, а в 83-тата минута Бахри Шакир. Така се стигна до финалното 4:1, с което „Асеновец” се изкачи на второ място във временното класиране. Така опитният отбор на „Асеновец“ се запъти към Б група.

Текст: Йордан Караиванов, стажант-репортер