В тринадесетия кръг на първенството на югоизточната „В” група футболен клуб „Асеновец – 2005” победи при гостуване тима на „Арда” Кърджали с 1:0 Единственото попадение, което донесе и победата беше реализирано във второто полувреме.

Първите 45 минути предложиха на зрителите равностойна игра. Двата отбора направиха по една греда, но така и не стигнаха до гол.

След отлична атака в 84-а минута капитанът на асеновградския отбор Веселин Филипов успя да вкара с глава, след подаване от крилото Петъо Димитров.

Единственият гол в срещата даде шанс на „Асеновец – 2005” да спечелят трите точки и да се изкачат на шесто място във временното класиране.

В следващият си мач „Асеновец -2005” ще бъде домакин на „Верея” Стара Загора, които са втори в класирането.