Савате или т.нар. френски бокс е боен спорт, който съчетава удари с ръце и крака, като състезателите носят специални обувки. По правилник могат да се използват само удари нанесени с ръкавиците и обувките. Традиционно състезателката на СК „Асеновец таекуон-до клуб“ Катерина Бейчева се представя отлично в този спорт. За първи път тя участва на световно първенство по Савате през 2018 г., когато спечели сребърен медал. След това има още отличия при френския бокс, като последното е само отпреди няколко дни. Между 8-ми и 13-ти октомври в Словения се проведе Световно първенство по Савате. Бейчева изигра общо 4 срещи, включително срещу Световната шампионка от Канада, като малко не й достигна, за да я победи. В крайна сметка асеновградчанката спечели бронзов медал и застана на трето място в престижното състезание. Сега тя, в ролята на състезател, но и на треньор в асеновградския клуб по таекуон-до, замина за Сърбия. 12 спортисти от „Асеновец такуон-до клуб“ ще участват в тазгодишното издание на „Сърбия Оупън“ по Таекуон-До ITF. Общо представителите на България са значителен брой – близо 120 наши състезатели ще участват в турнира, който ще се проведе в Нови Сад през уикенда – на 19-ти и 20-ти октомври.