ФК “ Асеновец“ не може да се похвали с много победи от началото на новия сезон, но последната такава бе категорична. Асеновградчани надиграха отбора на Карнобат на стадион „Шипка“ и записаха безапелационна победа в 13-тия кръг на Югоизточна трета лига. Мачът се изигра вчера и завърши 3:1 в полза на домакините от Асеновград. Първото попадение за Асеновец отбеляза Венцислав Белчев след около 30 минути игра, а малко преди края на първата част гостите изравниха след попадение на Самуил Вълканов. Така първото полувреме завърши при резултат 1:1. През втората част не липсваха положения, но головете паднаха към края на срещата. В 78-та минута отново Белчев се разписа, а минути по-късно Нерджиб Неджиб оформи крайния резултат 3:1.

След спечелените 3 точки, ФК „Асеновец“ е на 15-то място във временното класиране с актив от 13 точки. Следващата среща на асеновградчани ще е на 24-ти октомври с 11-тия в групата – Марица (Милево).