„За първи път в историята на клуба ще имаме отбор на полуфинал за Купа България”. Това сподели с нас треньорът на „Асеновец – 2002” Михаил Аврионов веднага след като асеновградчани преодоляха през ноември своя съперник на четвъртфиналите за купата на България. Припомняме, че малките футболисти завършиха 1:1 с Пирин в четвъртфиналната среща-реванш, която се проведе в Благоевград, а първият мач в Асеновград завърши при нулево равенство. Така с попадението на чужд терен „Асеновец – 2002” си осигури място на полуфинал за Купата на БФС.

Към днешна дата вече е ясно и срещу кой отбор ще се изправят асеновградчани на крачка преди финалите. Първата си полуфинална среща футболистите от набор 2002 на асеновградския клуб ще изиграят на 21-ви април на свой терен срещу Берое.. А седмица по-късно ще се проведе и полуфиналната среща-реванш в Стара Загора. След безбройните си успехи през изминалата година и победи със значителна голова разлика, този април момчетата на Михаил Аврионов отново ще могат да покажат на какво са способни.