Първата полуфинална среща за Купата на България между отборите на „Асеновец – 2002” и „Берое 2002” се изигра днес на стадион „Шипка”. Първото полувреме домакините от Асеновград владееха повече топката, имаха и някои добри положения пред вратата на тима от Стара Загора. Но до попадение не се стигна през първата част и отборите се разделиха за почивката при нулево равенство. Второто полувреме обаче нещата бяха по-различни  – играчите на Берое сякаш се поуспокоиха и поеха инициативата – още в началото на втората част имаха няколко положения, като успяха да реализират едно от тях. Така резултатът стана 0:1 и не бе променен до края на срещата. Минути след последния съдийски сигнал треньорът на асеновградчани Михаил Аврионов сподели, че въпреки загубата е доволен от играта на неговия отбор. Той увери, че при реванша, който ще се изиграе следващата седмица в Стара Загора, Асеновец ще излезе за победа.Аврионов не пропусна да благодари на публиката, която подкрепяше отбора от Асеновград през целия мач.