На 25-ти февруари в събота се играха срещите от 21-вия кръг на Югоизточна трета лига. Асеновец посрещна Черноморец (Бургас) на стадион „Шипка“. Срещата започна обещаващо, но още в 17-тата минута се стигна до два червени картона, по един за играчи на двата отбора. С най-тежкото наказание се сдобиха Васил Гуджев от Асеновец и Александър Праматаров от Черноморец. Така още рано-рано двата отбора останаха с по десет човека. Последваха доста голови положения и пред двете врати, но отборите се разделиха на почивката при резултат 0:0. През второто полувреме също не липсваха потенциални голови ситуации, но единствената реализирана такава бе в полза на Чернономорец в 67-та минута след грешка в асеновградската отбрана. Така двубоят завърши 0:1 в полза на отбора от Бургас.

След последните изиграни срещи от Югоизточна трета лига ФК „Асеновец“ остава на 5-то място в групата. Следващият мач на асеновградчани е на 4-ти март в събота. Тогава Асеновец гостува на втория във временното класиране Гигант, Съединение.