Преди няколко дни гребци от Спортен клуб по кану- каяк „Асеновец“ – гр. Асеновград заминаха за Баку, столицата на Азербайджан. По покана на президента на страната, те взеха участие в международната регата “ Мингечевир – купа на президента“. В състезанието, асеновграчани премериха сили и умения с представители на спортни клубове от 20 други държави. Това става ясно от публикации на страницата на клуба в социалната мрежа. В надпреварата с едноместно кану до 16 години участие взеха Каан Ахмедов и Георги Атанасов. Представител на асеновградския клуб в същата дисциплина до 17 години е  Радислав Чифлигаров. В надпреварата с едноместен каяк до 14 години стартира Джан Халил. Ръководител на асеновградските гребци по време на състезанието в Азербайджан е един от треньорите в клуба Делян Григоров. Първите два медала завоюваха Радислав Чифлигаров – бронзов медал от трето място в надпреварата в дисциплината С1 200м и Джан Халил също с бронзов медал от състезанието в дисциплината К1 200м. Георги Атанасов и Каан Ахмедов  се класираха за финал директно от сериите си, като Каан спечели своята, а Георги зае второто място. Техният финал е бил на връх Гергьовден! Така проследяват представянето на асеновградските гребци на регатата в Азербайджан техните ръководители и съотборници. Успехите продължават и с радост бе съобщена новината, че България има своя шампион в Азербайджан. Каан Ахмедов е завоюва шампионската титла в дисциплината C1 500м. След жестока битка с представителите на Грузия и Казахстан, Георги Атанасов се класира на 4 позиция, оставяйки зад себе си представителите на останалите държави в шампионата. И в следващите стартове продължи отличното представяне на асеновградските гребци. При16 годишните ни състезатели, Радислав Чифлигаров отново се окичи с бронз, след оспорвана битка с представители на Молдова и Азербайджан. Ситуацията е  прегледана на фотофиниш! В последния ден от регатата гребците на асеновградския клуб по кану – каят отново завоюваха медали! Радислав Чифлигаров завоюва сребърен медал на едноместно кану 1000м. Правилно проведената тактически гонка не оставила шанс на останалите да се доберат до среброто, коментират във Фейсбук страницата си от клуба. Истинска атракция е  надпреварата в дисциплината на 200 метра, по време на която Георги Атанасов и Каан Ахмедов  сътвориха голяма драма с Казахстан и Грузия. Четирите лодки  преминаха заедно финалната линия и се  наложи да  няколко пъти преглеждане на фотофиниша. За огромно съжаление снимката отреди второ място за Каан Ахмедов и четвърто място за Георги Атанасов. Въпреки това, момчетата са  доволни от гонката, защото са дали всичко от себе си. Равносметката от състезанието е спечелени общо 6 медала, от които 1 златен, 2 сребърни, 3 бронзови и две четвърти места на крачка от медали! Асеновград превзе гребния канал в Азербайджан! Така обобщават от асеновградския клуб представянето на съотборниците си. Поздравления и нека успехите продължават!

Снимката е от страницата във Фейсбук на Спортен клуб по кану- каяк „Асеновец“ – гр. Асеновград