ФК „Асеновец“ вече е само на 2 точки от първенеца в Югоизточна трета лига, след като вчера постигна категорична победа на свой терен срещу Борислав, Първомай. Първият зрелищен гол, в полза на асеновградчани, падна още в 3-тата минута при ъглов удар, изпълнен от Васил Гуджев. Само около 10-тина минути по-късно втори голмайстор за асеновградския клуб стана Мирослав Кайряков. След това Тодор Тодоров се разписа на два пъти – за гол номер 3 в актива на Асеновец в 32 мин. и в 36 мин. за номер 4, реализиран от дузпа.

Така приключи първото полувреме при резултат 4:0. Петото попадение за Асеновец падна 8 минути след началото на втората част и то отново бе дело отново на Мирослав Кайряков. Две минути по-късно Борислав върна едно попадение и резултатът стана 5:1. Малко след 60 минути игра, след нарушение, съдията свири за втори път удар от бялата точка за Асеновец, което реализира Реджеб Халил.

В неделя, 9-ти октомври, отборът от Асеновград гостува на втория отбор на Локомотив Пловдив. На 15-ти октомври в събота пък Асеновец посреща Атлетик–Куклен.

А целия запис на мача между ФК „Асеновец“ и ФК „Борислав“ гледайте утре от 20:00 ч. по телевизия ТВ САТ КОМ.