Тежко се оказа първото домакинство на ФК „Асеновец“ след наказанието, което получи тимът през април. Лишаването от два домакински мача или нещо друго се отрази на играта на асеновградчани, за които не е типично да показват такъв футбол на свой терен. Асеновец посрещна на стадион „Шипка“ снощи отбора на Карнобат в двубой от 34-тия кръг на Югоизточна трета лига. Карнобат е броени позиции след асеновградския тим във временното класиране, но това не му попречи да покаже, че може да се опре на Асеновец. Около половин час след началото на мача Мартин Димитров от Карнобат откри резултата, който остана непроменен до края на първото полувреме. Втората част също започна инфарктно – още в 53-тата минута голмайсторът на Карнобат тръгна заплашително към вратата на Асеновец, но Веселин Филипов го спря, с цената на нарушение обаче. Играещият треньор на асеновградчани бе изгонен с червен картон заради това свое действие и Асеновец остана с 10 души на терена. А вторият гол в полза на гостите не се размина. Отново Димитров отбеляза и така той се разписа с две попадения в мача, което означава, че Асеновец загуби от Карнобат с 0:2. Следващият мач на отбора от Асеновград е още тази събота – на 13-ти май Асеновец гостува на Загорец, Нова Загора.