Телевизия ТВ САТ КОМ

Равенство на стадион „Шипка“

На 7-ми септември, събота, ФК „Асеновец“ изигра шестия си мач от началото на новия сезон. Асеновградският тим посрещна Родопа (Смолян) на стадион „Шипка“. Още в самото начало на двубоя, след няколко минути игра, гостите успяха да отбележат и поведоха в срещата с 0:1. Асеновец обаче бързо успя да върне гола, след като около 30-тата минута съдията отсъди дузпа за асеновградчани и тя бе реализирана.

Така и завърши първото полувреме. Двата отбора се разделиха на почивката при резултат 1:1. През втората част и Асеновец, и Родопа имаха своите положения, но нито един от клубовете не успя да вкара второ попадение в противниковата врата и срещата завърши с равенство.

След тази спечелена точка, ФК „Асеновец“ заема 13-то място във временното класиране на Югоизточна трета лига с актив от 6 точки. Следващата среща на клуба от Асеновград ще е с Левски (Карлово) на 14-ти септември, събота.