Световната шампионка Станимира Петрова се класира на първо място след оспорвана среща срещу представителката на Румъния Лакрамиора Перижок по време на финала на 4-тото издание на Международния боксов турнир “Балкан” 2018. Общо четири златни медала спечелиха българските боксьорки по време на престижния спортен форум. При девойки в категория до 57кг. златен медал завоюва Марина Сивенова, като се наложи над рускинята Ангелина Глебова. При жените в категория до 48кг. Севда Асенова спечели златния медал, след като победи познатата си съперничка от Румъния Стелута Дута с 4:0 съдийски гласа. Стойка Петрова получи приза за най-добра боксьорка при жените на 4-тото издание на Международен боксов турнир “Балкан” 2018, след като във финалната си среща победи съотборничката си Златислава Чуканова с 5:0 съдийски гласа.
За представянето на Станимира асеновградският треньор Георги Шишков коментира: „Пореден голям успех на Stanimira Petrova, златен медал в категория – 57кг.на Международния боксов турнир „Балкан“. Забележителна тактическа игра срещу агресивната състезателка на Румъния. Турнирът е част от нейната подготовката за Световното първенство по Бокс за жени в Делхи, Индия 14-24 Ноември.”