На провелото се в Шумен Държавно първенство по възраст и клас и Национална купа III-ти кръг по спортни танци, състезателите на Клуб по Спортни танци „Асеновец“ завоюваха златни, сребърни и бронзови медали. Танцовите двойки и момичетата, които танцуват соло, по нищо не отстъпиха на силната конкуренцията. Танцовата двойка Никола Палагачев и Дария Петкова завоюва два златни медала в категория „Млади надежди“. Танцовата двойка Мехмет Боке и Емили Узунова грабна един златен, три сребърни и един бронзов медал. Костадин Георгиев и Екатерина Хаджиатанасова също се представиха прекрасно и двойката завоюва бронзов медал. При момичетата, които танцуват соло, Гизем Юсуфова спечели един сребърен и един бронзов, а Туана Кадирова – един златен и един бронзов медал. В Категория клас Е, при 11-годишните Венцислав Чотров и Златка Филипова се класираха на IV място, при 13 -годишните  Емил Петров и Ралица Петрова на III място. В Категория 15С Димитър Копев и Раиса Романова заеха VII място.                                                                                           Танцовата двойка Димитър Георгиев и Ива Калдиева, която се състезава за първи път в категория клас В, завоюва 1 златен и 1 сребърен медал.                                         На 21 и 22 октомври КСТ Асеновец ще бъде домакин на Детски турнир по спортни танци“ Танц приз“, който ще се проведе в Асеноврад.                                                  Снимки: Нели Георгиева и Дойка Апостолова