В среща от Градска футболна лига „Амарант“ победи с 2:3 отбора на „Сао Пауло“. Темпото в началото на мача бе спокойно. Символичните гости от „Амарант“ наложиха териториално преимущество и владееха контрола над събитията на терена. Те комбинираха по- често помежду си и на няколко пъти бяха близо до попадение. Ранният им натиск бе материализиран в гол в 14- тата минута. А човекът, попаднал в прегръдките на своите съотборници, бе Сезен Ибрямов. Хубавият му удар не остави шансове на стража на „Сао Пауло“. До края на първата част символичните домакини продължиха да залагат на дълги подавания, без това да доведе до опасност. През втората част „Сао Пауло“ изненада противника си с ранно изравнително попадение. В една от редките атаки на домакините Асан Ахмед се ориентира най- правилно в полето на Амарант, а шутът му се оплете в противниковата мрежа. В 35- тата минута от сблъсъка „Сао Пауло“ достигна до пълен обрат. Райчо Щерев се превърна в героят този път. Голът породи много спорове, но попадението бе зачетено. „Амарант“ бързо се отърси от шока и само две минути по- късно изравни. Мехмедали Мустафов с хубав удар по диагонал от средна дистанция вкара и даде нов повод за оптимизъм на съотборниците си за достигане до крайния успех. Буквално секунди след изравнителния гол падна и трети за „Амарант“. Отново Сезен Ибрямов излезе на преден план и с туповен изстрел завърши пълния обрат. Играчите на „Сао Пауло“ обградиха главния арбитър, протестирайки, че топката не е попаднала в очертанията на вратата, но претенциите им не бяха уважени. До края на мача не се случи нищо по- интересно.
   С победата „Амарант“ излезе на първо място в класирането след две победи от два изиграни мача. На втора позиция със същия актив от точки е тимът на „Запрянови“. „Сао Пауло“ е шести с една точка. В другите две срещи от втори кръг „Галакси“ отстъпи на „Запрянови“, а „Шипка“ разгроми „БББ“ с гръмкото 10:3. Днес се изиграха и другите два мача от кръга, които противопоставиха „Мания“ на „Есетра Комерс“ /0:3/ и „Стенимахос“ на „Атила“ /9:5/.

Репортер: Запрян Запрянов