Младите хора в България предпочитат да започнат работа, след като завършат средното си образование, вместо да продължат обучението си и да повишат образователната си степен. Това сочат данните от изследването, направено и оповестено от Националният център за изучаване на общественото мнение. На фона на резултатите от статистиката на национално ниво, по- голямата част от младежите в Асеновград, предпочитат да завършат определена степен на висше образование и чак тогава да започнат работа. Останала част от анкетираните, пък, коментираха, че е по- важен начинът и стандартът на живот, а не образованието.
   От националния център за изследване на общественото мнение констатираха, че работата пред образованието предпочитат по- скоро жителите на малките градове, както и младежите от етническите малцинства. Статистиката сочи също, че безработните хора също образуват група, за която по- важен е стандартът на живот, а не обучението.
   Организацията „Българската младеж 2013“ към Центъра за изучаване на общественото мнение направи проучване сред онези, които все пак са решили да продължат обучението си, вместо да започнат работа, след като завършат средното си образование. Изследването имаше за задача да определи кои са най- желаните професии от младите хора тази година. Проучването установи, че приоритет при младежите имат специалности като право, икономика, медицина, компютърни системи и технологии и педагогика, съобщиха още за медиите от Националния център за изучаване на общественото мнение.

 

 

 

Репортер: Атанаска Маркова