През ноември отборът на „Асеновец – 2002” преодоля тима на „Пирин” на четвъртфиналите за купата на България. Асеновградчани направиха нулево равенство като домакини, а срещата – реванш в Благоевград завърши 1:1. Така с попадението на чужд терен „Асеновец – 2002” си осигури място на полуфинал за Купата на БФС. След месеци подготовка този четвъртък, 21-ви април, малките футболисти на Михаил Аврионов ще се изправят срещу представителите на „Берое” в така дългоочакваната полуфинална среща. Тя ще започне точно в 14 часа на стадион „Шипка”. А срещата-реванш в Стара Загора ще се изиграе само седмица по-късно. Тепърва ще разберем как ще се представи „Асеновец – 2002” само на крачка преди финала. Но независимо от резултата, треньорът на асеновградчани посочи, че за първи път в историята на клуба ще има отбор на полуфинал за Купа България.