Финалът на ученическите игри по футбол за младежи от 5-ти до 7-ми клас се проведе днес на стадион „Шипка”’. В него взеха участие ученици от ОУ„Никола Вапцаров” и OУ „Асен Златаров”  в кв. Долни Воден. Участниците във футболните срещи бяха разделени на отбори от различни възрастови групи – ученици от 5 до 7 клас, от 8 до 10 клас и от 11 до 12 клас.
Победител и шампион на общината във възрастова категория 5-7 клас стана съставът на ОУ „Никола Вапцаров“, който се наложи с 3:1.
Победител във възрастова група от 11 до 12 клас е отборът на професионална гимназия „Цар Иван Асен ІІ”.
Утре ще се проведе финала на връстниците от 8 до 10 клас между отборите на основно училище „Петко Каравелов” и професионална гимназия „Цар Иван Асен ІІ“.
След приключването на срещата победителите бяха наградени с грамота.

Това състезание се провежда ежегодно със съдействието на Община Асеновград и футболен клуб „Асеновец”.

Следващият кръг на игрите ще се проведе на областно ниво в Пловдив през пролетта.

текст: Йордан Караиванов, стажант-репортер