ФК „Асеновец“ нанесе първа загуба за ФК "Сияна" Хасково

Тази събота-23 октомври, Асеновград бе домакин на футболната среща между отборите на ФК „Асеновец“ и ФК “Саяна“ от град Хасково. Това бе двубой от 12-ят кръг на югоизточната трета лига.

Според наблюдатели Асеновец направи най-добрият си мач за сезона като победи водача в групата. Единственият гол падна още във втората минута.

Така със спечелените 3 точки Асеновец се изкачи на 7-ма позиция със 17 точки, а Саяна запазват първото място с 29 точки.

На 27 октомври ФК „Асеновец“ ще изиграе отложения мач с ФК „Левски“ Крумовград. Срещата ще се състои отново на терена на стадион „Шипка“ от 16:00 ч.

Припомняме, че през изминалата сряда ФК „Атлетик“-Куклен победи в регионалното дерби с ФК „Асеновец“ с резултат 3 :2. Отложеният двубой от 7-ми кръг на югоизточната трета лига се игра на стадиона в град Куклен. Още до 10-тата минута домакините успяха да вкарат във вратата на асеновградчани два гола. След това Асеновец заиграха по-добре, но до края на полувремето нямаха късмет да отбележат гол. Второто полувреме паднаха още три гола, като Асеновец вкара 2, а домакините още един.

Запис от футболната среща между ФК „Асеновец“ и ФК „Саяна“ очаквайте във вторник (26 октомври) от 20:00 ч. по телевизия ТВ САТ КОМ.